To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Posiadał nielegalny tytoń. Ponad 100 kg. Miesiąc wcześniej wpadł z "lewym" tytoniem i alkoholem

2013-06-07 11:04:55

Pierwsza wpadka niczego go nie nauczyła. U 45-letniego mieszkańca Miastka znowu znaleziono „lewy” tytoń. Wcześniej wpadł z dużą ilością tytoniu i alkoholu.Miasteccy policjanci zabezpieczyli w czwartek około 100 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 2 tys. papierosów bez znaków akcyzy.

Nielegalny tytoń znaleziono na posesji należącej do 45-letniego mężczyzny podczas wspólnych działań ze Służbą Celną. Łączną wartość pochodzącego z przemytu towaru szacuje się na ponad 62 tys. zł. Gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić około 78 tys. zł z tytułu uszczupleń celnych i akcyzowych.

Śledczy z Miastka zorganizowali wspólną akcję z celnikami, po otrzymaniu informacji o możliwości posiadania takiego towaru przez 45-latka.

Mundurowi przeszukali posesję oraz pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Zebrane przez nich informacje potwierdziły się.

- W trakcie czynności zabezpieczono około 100 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 2 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Pochodzący z przemytu towar, aby trudno było go znaleźć, był ukryty w różnych miejscach i skrytkach na terenie posesji - mówi Michał Gawroński, oficer prasowy policji.

Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 62 tys. zł. Gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić około 78 tys. zł z tytułu uszczupleń celnych i akcyzowych.

Mundurowi wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za przestępstwo, którego dopuścił się 45-latek grozi wysoka grzywna, kara do 3 lat pozbawienia wolności, albo obie kary łącznie.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1855528,pogranicznicy-juz-wczesniej-podejrzewali-ze-w-miastku,id,t.html;Przeczytaj też o poprzedniej wpadce tego mężczyzny


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj