To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Paweł Janas trenerem Drutex-Bytovii!? Rozmowy są zaawansowane. Decyzja w środę po południu

2013-07-30 18:52:54

Paweł Janas, były selekcjoner reprezentacji narodowej, ma być trenerem Drutex-Bytovii! Ta sensacyjna wieść została potwierdzona przez klubowych działaczy z Bytowa. Janas w Bytowie był we wtorek. Odwiedził firmę Drutex, sponsora drużyny, i oglądał miejscowy stadion. Wieczorem udał się na mecz Lechii Gdańsk z FC Barceloną. Decyzję o podjęciu pracy z drugoligowcami z Bytowa ma podjąć jutro. Janas zastąpiłby wieloletniego trenera Waldemara Walkusza, który Drutex-Bytovię wyprowadził z V do II ligi. Cel dla niego jest oczywisty – awans do I ligi.

- Mogę potwierdzić, że Paweł Janas złożył wizytę w naszej firmie, a w środę poinformujemy czy będzie trenerem - mówi Rafał Gierszewski z firmy Drutex. - Lista kandydatów jest dłuższa. Wiele osób do nas się zgłasza, więc Paweł Janas jest jednym z kilkudziesięciu, jednak rozmowy z nim są najbardziej zaawansowane.

Rozmowy z Janasem potwierdza też prezes Drutex-Bytovii. - Jeśliby trener Janas wyraził zgodę, to do drużyny można by wprowadzić trochę spokoju i świeżości. Byłby to trener z pełnym doświadczeniem i swobodą poruszania się w świecie piłkarskim - mówi Janusz Wiczkowski. - Ten trener swój spokój mógłby przełożyć na drużynę wygaszając to co niedobre - dodaje.

Z kandydatury Janasa cieszy się też radny Bogdan Adamczyk, kibic Drutex-Bytovii.

- Słyszałem różne nazwiska. Wymieniano również Tomasza Hajto. Jeśli jednak trenerem zostanie Janas, to widzę go w I lidze - mówi Adamczyk. - Nie można jednak zapomnieć pięknych chwil przeżytych z trenerem Walkuszem. Zawsze będę je pamiętał - dodaje.

Gdyby Janas się zgodził, to według władz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej miałoby to pozytywny wpływ na dalsze funkcjonowanie tej dyscypliny na Pomorzu.

- Paweł Janas to znana marka, trener reprezentacji Polski i drużyny, która grała w Lidze Mistrzów. Tylko się cieszyć, że człowiek z takim nazwiskiem może zostać trenerem w naszym województwie - mówi Radosław Michalski, prezes Pom.ZPN. - Janas już kilkakrotnie pokazał, że jest mistrzem awansów. Z Widzewem Łódź awansował do Ekstraklasy. Po 9-letniej pracy trenera Walkusza potrzebne jest trochę świeżej krwi.

Więcej na temat nowego trenera Drutex-Bytovii oraz wywiad z poprzednim szkoleniowcem Walkuszem w piątek 2.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

http://bytow.naszemiasto.pl/artykul/1948527,walkusz-zwolniony-z-drutex-bytovii-ustalilismy-nieoficjalne,id,t.html#6d447f2604471d86,1,3,4;Przeczytaj też o dymisji trenera Walkusza


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj