To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Miastko bez składu i ładu? Gazony z badylami i przystanki autobusowe bez ścian

2013-09-02 10:10:54

Bez ładu i składu - tak według krytyków estetyką Miastka zarządza burmistrz Roman Ramion. W ostatnich dniach otrzymaliśmy dwa sygnały od mieszkańców wskazujących, że coś jest nie tak z zielenią miejską. Trzeci dołożył temat przystanków, które pozbawiono… bocznych ścian.Brak poczucia smaku władzom Miastka zarzuca Monika Lipińska-Szczerbuk, znana w Miastku designerka.

- Zielone skwery, ronda, rabatki zrobione są byle jak, bez składu i ładu, bez żadnego projektu i pomysłu. Najgorsze jest to, że w mniejszych miejscowościach, jak Biały Bór czy Polanów, wszystko zrobione jest pięknie. U nas nawet się patrzeć na to nie chce - krytykuje. - A "najładniejsze" to są klomby z kwiatami naprzeciwko banku PKO BP. Pousychane ze sterczącymi badylami bez części kwiatów, tak to wygląda. Wstyd, po prostu wstyd. Wygląda na to, że każdy robi co chce. Nie ma osoby odpowiedzialnej za estetyzację miasta.

Burmistrz mówi, że miasto zarządza zielenią w ramach posiadanych sił i środków.

- Nie stać nas na zatrudnienie osoby, która zajmie się architekturą zieleni. Zarządza nią Zarząd Mienia Komunalnego - odpowiada Roman Ramion.

I tu następuje riposta naszego Czytelnika, który - podobnie jak Monika Szczerbuk-Lipińska - najbardziej zdenerwowany jest na szpetne gazony przy ul. Armii Krajowej.

- Początkowo myślałem, że to jakaś rosiczka czy coś takiego. Przyglądając się bliżej widać, że to wyschnięte badyle, a w gazonach obok kwiaty wprawdzie są, ale pojedyncze sztuki. Wygląda to, delikatnie mówiąc, bardzo ubogo - komentuje. - Niech burmistrz nie opowiada, że potrzebny jest architekt zieleni. Wystarczy dobry gospodarz. Taka jest prawda.

Po naszej interwencji burmistrz obiecał, że kwiaty w gazonach zostaną posadzone, ale zaraz spada na niego kolejna fala krytyki. Tym razem za przystanki autobusowe.

- Zlikwidowano stare, z bocznymi ścianami, a postawiono nowe dziwadła, w zasadzie daszki na trzech nogach, a nie przystanki. Przecież zimą tam ludzie pozamarzają! - alarmuje kolejny Czytelnik.

Burmistrz ma kilka sposobów wytłumaczenia wyższości przystanków bez ścian nad tymi zabudowanymi.

- Są tańsze, a więc możemy postawić ich więcej - mówi Roman Ramion. - Bardziej jednak chodzi o kwestię przejrzystości, aby móc zauważać co się na tych przystankach dzieje. Oprócz podróżnych przesiadywali tam różni ludzie i odbywały się różne niekorzystne rzeczy. Wydaliśmy bardzo dużo pieniędzy na wymiany bocznych ścian, które były niszczone, łamane i spalane.

Przystanki autobusowe bez ścian ustawiono przy ul. Słupskiej i Długiej. Jeden kosztował 4300 zł (dostawa z montażem). Według burmistrza daszek na trzech słupkach, to dobre i sprawdzone rozwiązanie.

- Nie kwestionuję, że na poprzednich przystankach podróżnym było przyjemniej, ale nie łudźmy się. W mieście ludzie nie czekają po godzinę, czy półtorej godziny na autobus. Ludzie w oczekiwaniu na autobus robią np. zakupy, a na przystankach stoją zazwyczaj kilka minut. Dlatego przy nawet mocno niesprzyjającej pogodzie taki przystanek nie powinien sprawiać kłopotu - komentuje burmistrz. - Uważam, że problemu nie ma, bo zabezpieczenie przed deszczem jest, a tylko przed wiatrem jest być może mniejsze niż w poprzedniej wersji.
Przystanki zdemontowane w mieście zostały wykorzystane w mniejszych miejscowościach. Dwa z ul. Słupskiej ustawiono w Słosinku i Malęcinie, a kolejne dwa z ul. Długiej ustawione będą w Domanicy i Świeszynku.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1982023,ambasador-tajwanu-z-wizyta-w-miastku-to-poczatek,id,t.html#92364483c6fcbb36,1,3,8;Przeczytaj też o wizycie ambasadora Tajwanu w Miastku

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj