To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze organizuje biesiadę dla zainteresowanych fotowoltaiką

2013-08-15 12:39:00

Przyjemne z pożytecznym zamierza połączyć Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze. W sobotę 31 sierpnia organizuje biesiadę p.n. Łączy nas słońce. Impreza odbędzie się na Kaczym Dołku w Miastku.
Oprócz dobrej zabawy, drugim dnem jest chęć pozyskania osób zainteresowanych kolejnym ekologicznym projektem MTG. Tym razem to wspólne pozyskanie dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną z energii słonecznej.

- Przyjęliśmy formę biesiady, tj. wspólną zabawę na rzecz integracji. Zaprosiliśmy zespoły muzyczne i przygotowaliśmy wspólne grillowanie mówi Aleksander Szopa, prezes MTG.

Start imprezy o godz. 16.00. Oprócz zabawy ma się tu zacząć tworzenie klastra energetycznego obejmującego woj. pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie.

Oficjalna nazwa tego przedsięwzięcia to „RENERG-klaster na rzecz regionów niezależnych energetycznie”.

- Tworząc strukturę klastra skupiającego w swoich szeregach różne grupy społeczne proponujemy zawarcie dobrowolnego porozumienia na mocy którego każdy z uczestników (sygnatariuszy) będzie mógł uzyskać dla siebie wymierne korzyści zarówno w sferze informacyjno-edukacyjnej, promocyjno-rozwojowej jak i biznesowej - zachęca Aleksander Szopa.

Celem jest budowa regionów niezależnych energetycznie. MTG zamierza to uzyskać biorąc udział w zmierzających do ograniczenia zużycia energii, emisji gazów cieplarnianych i produkcji energii na własne potrzeby (prosumpcja). Ten ostatni cel ma być osiągnięty poprzez pozyskanie funduszy na masowy montaż instalacji fotowoltaicznych. Czas jest sprzyjający, bo Sejm przyjął już uchwałę umożliwiającą domową produkcję prądu ze słońca, a także sprzedaż tak wyprodukowanej energii do sieci.

- Siła klastra jest wypadkową mocnych stron wszystkich uczestników poprzez stały kontakt z podmiotami organizacjami i instytucjami zajmującymi się podobną tematyką, a ich dostęp do wiedzy, doświadczenia i praktycznego wykorzystania pozwoli na tworzenie wspólnych ofert i projektów oraz ich współfinansowanie - zapowiada prezes MTG.

Umowa uczestnictwa w klastrze „RENERG” jest dostępna na stronie internetowej www.mtg.miastko.pl. Pierwsze osoby wstępujące do klastra będą ją mogły uroczyście podpisać podczas letniej biesiady „Łączy nas słońce”. W dalszej kolejności MTG przeprowadzić ankietę wśród członków klastra by wybrać najbardziej pożądany kierunek działań. Przewiduje się, że może to być wspólne pozyskanie dotacji na instalacje fotowoltaiczne, ale możliwe wciąż jest też tworzenie większej ilości instalacji solarnych ogrzewających wodę użytkową.

Zainteresowani mogą się kontaktować z prezesem MTG Aleksandrem Szopą pod nr. tel. 664 747 781 albo pod adresem e-mail: mtg.miastko@wp.pl.


http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1953806,fotowoltaika-ludzie-beda-produkowac-prad-to-nowy-kierunek,id,t.html;Tu przeczytasz więcej o projekcie fotowoltaicznym

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj