To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Marek Kwaśniewski szefem PO w Miastku. Cel: pozyskanie inwestorów. Zaprosił premiera Tuska

2013-09-12 16:19:08

Miasteckie koło Platformy Obywatelskiej ma nowe-stare władze. Kierowanie partyjnymi strukturami po raz drugi powierzono członkowi Zarządu Powiatu. Marek Kwaśniewski zostaje na stanowisku przewodniczącego PO.Wiceprzewodniczącym PO w Miastku jest radny Ryszard Mieczkowski. Funkcję sekretarza objął Krzysztof Major, Anna Macholla jest skarbnikiem, a Paweł Biernacki i Bogdan Witkowski zostali członkami zarządu.

Miasteckie koło PO liczy obecnie 36 osób. Na zebraniu było 20, a przewodniczącego wybrano jednogłośnie. Wygląda więc na to, że miastecka PO nie ma wewnętrznej opozycji.

Kwaśniewski szefem koła PO był przez 3 lata dlatego, że Donald Tusk skrócił kadencję o jeden rok. Teraz objął funkcję na 4 lata.

- Chcemy działać na rzecz dobra gminy i być może wystawimy swojego kandydata na burmistrza. Chcemy spowodować większe zainteresowanie inwestorów - komentuje Marek Kwaśniewski. - Czujemy, że jest marazm. Nie robi się nic dla ludzi młodych. Chcemy żeby po studiach u nas zostawali mając pracę. Jeśli tak się nie stanie, to będzie to miasto emerytów.

Dopytujemy co konkretnie PO zamierza zrobić aby stworzyć miejsca pracy.

- Trzeba rozmawiać z przedsiębiorcami gotowymi do zainwestowania w Miastku - odpowiada Kwaśniewski. - Porównuję dwa miasta, Miastko i Bytów. Nasze miasto źle patrzy na Bytów, ale jeśli przypatrzymy się, to widać jak bardzo rozwija się Bytów. Jak przybywa miejsc pracy w Bytowie. Widać to gołym okiem, że jednak coś można zrobić dla swojego miasta. Sądzę, że Miastko w przyszłości pójdzie w takim samym kierunku.

Kwaśniewski twierdzi, że... sam Donald Tusk obiecał załatwienie inwestora dla Miastka.

Szczegóły tej sprawy oraz reakcje polityków opozycji w piątek 13.09 w Dzienniku Bałtyckim.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/330644,miastko-bitwa-o-wladze-w-po-kwasniewski-pokonal,id,t.html;Przeczytaj też o poprzednich wyborach wq miasteckiej PO

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj