To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Mammobus w powiecie bytowskim. Darmowe badania dla kobiet

2013-08-02 22:58:10

Mammobus w powiecie bytowskim. Mobilne urządzenie odwiedzi Miastko, Bytów, Czarną Dąbrówkę, Tuchomie, Kołczygłowy i Trzebielino. To szansa wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100 proc. pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Mammobus w powiecie bytowskim będzie dostępny w następujących miejscach:

Miastko – 8 sierpnia na Placu Rekreacyjnym „Kaczy Dołek”

Bytów – 27 oraz 28 sierpnia przy Pomniku na Placu Krofeya

Czarna Dąbrówka – 26 sierpnia przy Ośrodku Zdrowia, ul. Lęborska 9

Tuchomie – 29 sierpnia przy Urzędzie Gminy

Kołczygłowy – 30 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Szkolna 1

Trzebielino – 31 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Trzebielino 7A

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który w 2012 roku wykonał ponad 220 tys. badań. Każdego dnia aż 15 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00 – 18:00.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1583683,powiat-prawie-polowa-kobiet-nie-skorzystala-z-wizyty,id,t.html;Przeczytaj też o skutkach poprzedniej wizyty mammobusu


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj