To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Kretyński Zespół Szkół w Dretyniu? To pomyłka spowodowana przez automatyczny słownik

2013-09-02 21:10:49

Zabawna wpadka zdarzyła się miasteckiemu wydziałowi promocji, który Zespół Szkół w Dretyniu nazwał… kretyńskim.Sprawę zgłosił nasz Czytelnik, który wspomniany błąd znalazł na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy – www.miastko.pl.

- Chciałbym zwrócić Pana uwagę na artykuł zamieszczony na portalu www.miastko.pl dotyczący gminnej inauguracji roku szkolnego. Zespół Szkół w Dretyniu został nazwany w tekście "kretyńskim". W razie edycji artykułu zamieszczam zrzut ekranu wykonany 2 września o godzinie 19:07 - napisał nasz Czytelnik.

Istotnie, w tekście o inauguracji roku szkolnego napisano, że „miejsko-gminną inaugurację roku szkolnego w Dretyniu połączono z nadaniem sztandaru kretyńskiemu Zespołowi Szkół imienia Noblistów Polskich.”

- To pomyłka wynikająca z automatycznego słownika w edytorze tekstu. Już została naprawiona - zapewnia Konrad Remelski, naczelnik wydziału promocji.

Piszący tekst urzędnik nie zauważył, że słowo „dretyńskim” zostało automatycznie zamienione na domyślne – „kretyńskim”.

http://gdansk.naszemiasto.pl/archiwum/1015774,dretyn-kretynskie-lato,id,t.html;To nie pierwsza taka wpadka. W 2005 roku wybuchła awantura o... kretyńskie lato


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj