To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Kłopotliwy świerk na ul. Harcerskiej. Po naszej interwencji Energa przycięła

2013-08-05 10:57:20

Na ulicy Harcerskiej w Miastku świerk wrasta w linię niskiego napięcia – zaalarmowała Czytelniczka. Zgłosiliśmy ten problem koncernowi Energa.- Świerk wrastający w linię niskiego napięcia został przycięty - poinformowała po tygodniu Małgorzata Robińska, rzecznik prasowa Energa Operator S.A.

Przy okazji wyjaśnia też zasady pielęgnacji krzewów i drzew przy liniach energetycznych.

- Odpowiada za nią właściciel gruntów, w tym za nasadzenia roślin w odpowiedniej odległości od linii oraz dbałość, by nie zbliżały się do linii energetycznej - mówi Robińska. - Za bezpieczeństwo przesyłu energii, w tym za stan sieci i eksploatację linii, odpowiada zakład energetyczny. Dlatego dokonujemy regularnych oględzin sieci. Zdarza się, że sygnałem do oględzin są sygnały od mieszkańców czy prasy.

Jeśli drzewo zagraża bezpieczeństwu przesyłu prądu, operator występuje do właściciela gruntu i roślin o zgodę na te działania.

- Zdarza się, że takiej zgody nie ma! Wówczas, jeśli zagrożenie oceniamy jako wysokie, może dojść do wycinki w asyście policji - ostrzega Robińska.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1952405,sprytna-cyganka-ukradla-10-tys-zl-dla-odwrocenia-uwagi,id,t.html;Przeczytaj też o zuchwałej kradzieży w wykonaniu Cyganki


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj