To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Burmistrz Roman Ramion wyjawia, że to on zabiegał o utworzenie centrum telefonicznego w ZUS

2013-06-18 20:45:24

Burmistrz Miastka Roman Ramion mówi, że od miesięcy zabiegał o utworzenie w miasteckim ZUS-ie centrum telefonicznego. Udało się. Będzie 46 etatów.Bezrobocie przekracza 22 proc. i od lat żadnej fabryki tu nie zbudowano, ale w końcu w Miastku jest praca dla kilkudziesięciu osób. Miejscowych bezrobotnych zatrudni... ZUS. Instytucja ogłosiła nabór aż 46 osób do pracy na pełnych etatach w nowo powstającym Centrum Obsługi Telefonicznej. Ma ono zacząć działać 1 stycznia 2014 roku. Będzie jednym z dwóch w Polsce, a ulokowanie go w Miastku to zasługa burmistrza Romana Ramiona, który od czterech miesięcy prowadził negocjacje w tej sprawie.

- Przy współpracy z dyrektorem słupskiego ZUS-u zabiegałem o ulokowanie call center właśnie u nas. Mamy przecież przestronny biurowiec i ludzi do pracy, a warunki zatrudnienia będą dobre. To praca na pełnych etatach, a nie umowy-zlecenie - mówi Ramion.

W informacji prasowej ZUS starań burmistrza Ramiona nie umieścił. Ogólnie informuje, że "zwiększone i dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na usługi telefoniczne na rzecz klientów ZUS, a w szczególności płatników składek, ubezpieczonych, emerytów i rencistów oraz lekarzy, świadczone przez Centrum Obsługi Telefonicznej, sprawiło, że aby utrzymać dotychczasowy poziom świadczonych usług, podjęto decyzję o rozszerzeniu działalności centrum poprzez uruchomienie dwóch nowych lokalizacji".

Jedna z nich to biurowiec przy ul. Królowej Jadwigi w Miastku. W miasteckim centrum telefonicznym pracę znajdzie w sumie aż 71 osób, ale 25 to dotychczasowi pracownicy. Rekrutacja zostanie ogłoszona na początku lipca na stronie www.zus.pl.

- Powstanie Centrum nie będzie miało wpływu na jakość obsługi klientów w Miastku. Klienci będą obsługiwani nadal w dotychczasowej lokalizacji na tych samych zasadach - podkreśla Danuta Rosiak, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku.

Nowe miejsca pracy w miasteckim ZUS-ie cieszą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

- Każde nowe miejsce pracy jest ważne, a szczególnie w Miastku, gdzie stopa bezrobocia należy do najwyższych - mówi Janusz Wiczkowski.

W Bytowie taka liczba nowych etatów byłaby mniej odczuwalna, bo istnieje tam zatrudniający prawie 2 tys. osób Drutex. Zakład właśnie się rozbudowuje kosztem 200 mln zł. Powstanie hala produkcyjna o powierzchni 5 ha. Pracę w niej znajdzie około 1000 osób.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1894928,jest-praca-w-zus-miastko-zatrudnia-46-osob-w-centrum,id,t.html;Przeczytaj więcej o nowych etatach w ZUS

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj