To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Burmistrz krytykowany za... remont drogi. Przeczytaj także komentarz autora tekstu

2013-09-03 10:43:18

Betonowe płyty z remontowanej ul. Harcerskiej w Miastku zostały wywiezione i ułożone na gminnej , położonej w lesie drodze prowadzącej do... jednej posesji. Dostaliśmy komentarze oburzonych mieszkańców uważających, że płyty powinny być ułożone tam, gdzie kilka czy nawet kilkadziesiąt nawet lat czeka się na remont nawierzchni. Nie podoba im się remont drogi w Pasiecie.- Wykonany przez gminę odcinek znajduje się przy końcu ul. Kujawskiej, przed biurowcem nadleśnictwa. Od miejsca gdzie kończy się asfalt należy skręcić w prawo i tam przez las dojeżdża się do bramy osoby, która kilka lat temu kupiła tu okazałą posesję. Nie chcę rzucać podejrzeń, ale to samo w sobie dość podejrzane, że gmina zapomina o osiedlach, a nowe drogi buduje do położonych w lesie pojedynczych domów - mówi mieszkaniec Miastka .

Burmistrz Roman Ramion zapewnia, że droga nie została wybudowana do jednej posesji.

- Na tym odcinku w lesie jest też tzw. zielona szkoła. Korzystają z niej również mieszkańcy osiedla przy nadleśnictwie. To nasza gminna droga, z której korzysta bardzo dużo osób - zapewnia burmistrz.

Ramion wskazuje, że to szlak turystyczny ochoczo wykorzystywany do sobotnio-niedzielnego wypoczynku. Dlatego deklaruje, że kolejne odcinki będą remontowane, również te znajdujące się za prywatną posesją. Docelowo utwardzony ma być dojazd od miasta aż do Parku Rummela, gdzie znajduje się źródełko Hamer i myśliwski wigwam.

Płyty ułożono na odcinku 220 metrów. Kosztowało to ponad 20 tys. zł. Inwestycja ta "kłuje w oczy" osoby oczekujące na nową nawierzchnię nierzadko od kilkunastu lat. Jak mieszkaniec Wałdowa, który zwrócił uwagę na fatalny stan bruku prowadzącego do kościoła.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1373385,niektorym-mieszkancom-pasieki-nie-podoba-sie-remont-drogi,id,t.html;Rok temu gmina też była krytykowana za remont drogi w Pasiece

KOMENTARZ REDAKCJI
Mateusz Węsierski - redaktor prowadzący
Minus dla władz Miastka za remont leśnej drogi w sołectwie Pasieka. Dlaczego się czepiam? W końcu zrobili remont. A na dodatek ja mieszkam w tej okolicy i korzystam z tej drogi, więc powinienem być zadowolony? Niekoniecznie. Patrząc na interes gminy, jest wiele innych dróg, bardziej uczęszczanych. Tu burmistrz pokracznie tłumaczy się, że będą korzystać z niej mieszkańcy osiedla. To nieprawda. Do osiedla prowadzi droga z polbruku, o wiele lepsza od leśnej. Rzekomo poruszają się tam też tabuny turystów. Też nieprawda. W weekend przejeżdża zaledwie kilka samochodów. Śmiem podejrzewać, że to droga do jednej posesji.

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj