To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Bezowocna sprzedaż ziemi w gm. Miastko. Tym razem nie sprzedali działki w Węgorzynku

2013-06-15 10:13:23

Gmina Miastko nie może sprzedać najcenniejszych działek. Najpierw dwukrotnie nie udało się zbyć gruntu przemysłowego pod planowaną fabrykę maszyn rolniczych w Wołczy Wielkiej, a teraz na niczym spełzła pierwsza próba sprzedaży 1,26 ha ziemi w Węgorzynku, przy wyjeździe w kierunku Słupska. Nieudana sprzedaż ziemi to w ostatnich miesiącach jeden z największych problemów samorządu.Działka ta przeznaczona jest na usługi związane z obsługą podróżnych, np. parking dla samochodów osobowych i ciężarowych z zapleczem i dopuszczalną lokalizacją obiektu gastronomicznego. Graniczy ze stacją paliw przy drodze krajowej nr 21. Samorząd zamierzał sprzedać ten grunt za minimum 628 tys. zł. Chętnego nie było.

- Nie było żadnej oferty, więc myślę, że będziemy ponawiać przetarg - mówi Roman Ramion, burmistrz Miastka.

Jeszcze większym kłopotem jest nieudana sprzedaż prawie 12 ha ziemi między Miastkiem a Wołczą Wielką, która miała dać gminie 1,8 mln zł dochodu, a tym samym załatać budżet. Spodziewany inwestor nie przystąpił do przetargu. Ku zdziwieniu władz, bo spodziewano się, że powstanie tam fabryka maszyn rolniczych.

12 kwietnia był drugi przetarg z ceną wywoławczą obniżoną do 1,46 mln zł. Chętnego znowu nie było. 28 czerwca kolejna próba sprzedaży. Tym razem z ceną wywoławczą obniżoną do 950 tys. zł.

Władze Miastka liczą, że inwestor skusi się na tę ofertę. W rozmowie z nami wcześniej mówił, że stawki proponowane przez gminę były za wysokie.

Dodajmy, że zysk z tej sprzedaży jest obok spodziewanego dochodu z funkcjonowania fotoradaru (2 mln zł) filarem dla inwestycji zaplanowanych w 2013 roku.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1727365,miastko-gmina-znowu-probuje-sprzedac-ziemie-w-wolczy,id,t.html;Przeczytaj też o kolejnej próbie sprzedaży ziemi w Wołczy Wielkiej

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj