To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Będzie remont drogi nr 20 przez Piaszczynę. Drogowcy zabierają się do pracy już w lipcu

2013-06-12 23:52:24

Będzie remont odcinka drogi krajowej nr 20 – 3,2 km od miejsca gdzie zakończono modernizację przez Piaszczynę w kierunku Bytowa. Prace ruszają już w lipcu.Na Pomorzu, oprócz wspomnianego odcinka DK20, wykonawcy pojawią się na drodze krajowej nr 22 między Łągiem a Czarną Wodą (4,6 km) oraz między Kornem a Kościerzyną (6,8 km).

Łącznie w tym etapie wyremontowanych zostanie 14,6 km za około 8,4 mln zł. Będzie to remont drogi metodą nakładki bitumicznej. Polega on na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także na uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi.

- Planowane remonty to konsekwentne działania, które prowadzimy od lat, starając się poprawiać jakość dróg krajowych. W poprzednich dwóch latach udało nam się wyremontować 108 km dróg - mówi Karol Markowski, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA. - Zdajemy sobie sprawę, że potrzeb w skali województwa jest znacznie więcej niż możliwości budżetu centralnego. Mimo to poprawa stanu nawierzchni na wielu odcinkach jest bardzo widoczna, co wielu kierowców dostrzega, podróżując po naszych drogach na
co dzień. Warto dodać, iż w pomorskie drogi krajowe są siecią o najlepszym stanie nawierzchni w skali kraju.

W pierwszej kolejności, zgodnie z przyjętymi przez GDDKiA założeniami, remontowane są te odcinki, gdzie natężenia ruchu są największe i nawierzchnia najbardziej zniszczona. Takie podejście jest efektywne z punktu widzenia ekonomicznego i społecznego.

- Prace, które prowadzić będziemy w lipcu, są pierwszym etapem remontów w naszym województwie w tym roku. W miarę pozyskiwania dodatkowych środków remontowane będą kolejne odcinki dróg - dodaje Karol Markowski.

Wykonawcą wszystkich prac jest wyłoniona w przetargu firma PBD SA ze Starogardu Gdańskiego.

- W związku z prowadzonymi pracami uprzedzamy, że na remontowanych odcinkach należy się liczyć z utrudnieniami, ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości w miejscu prowadzenia prac i poleceń wydawanych przez kierujących ruchem - podkreślają drogowcy.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1874183,remont-ulicy-kujawskiej-kosztowal-77-tys-zl-jest-nowa,id,t.html;Przeczytaj też o remoncie ulicy Kujawskiej


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj