Uczniowie z Kramarzyn Mistrzami Polski. Starosta bytowski już im pogratulował

Starostwo Powiatowe w Bytowie
Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kramarzynych zdobyli I miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych chłopców.

Zawody, w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci I Młodzieży o „Puchar Bałtyku”, odbyły się w Elblągu. Festiwal jest największą imprezą unihokeja w kraju i jedną z największych pod względem wielkości w Europie. W tym roku wzięło w nim udział 1100 zawodników reprezentujących 76 zespołów. Młodzi hokeiści z powiatu bytowskiego pokonali konkurentów z 13 województw. W finale pewnie zwyciężyli zawodników z Sanoka 3:1.

Przeczytaj także o obozie sportowym uczniów SMS Bytów w Niechorzu

Gracze odnieśli też sukcesy indywidualne. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Fabian Dołgoszyj, a najlepszym bramkarzem Sebastian Szmidt. Zwycięski skład uzupełniali Oliwier Richter, Tymoteusz Maliszewski, Mikołaj Żmuda Trzebiatowski, Damian Żmuda Trzebiatowski i Łukasz Traczyński. Starostwo Powiatowe czynnie wspierało udział drużyny w imprezie i ufundowało nagrodę finansową dla klubu.