Rodło Kwidzyn: Kwidzynianie bez punktów w Bytowie. W sobotę gramy z Wietcisą

Rafał Cybulski
Trener Tomasz Mazurek przyznaje, że Rodło przegrało w Bytowie zasłużenie
Trener Tomasz Mazurek przyznaje, że Rodło przegrało w Bytowie zasłużenie Rafał Cybulski
Piłkarze Rodła Kwidzyn z Bytowa wrócili na tarczy. Po udanej inauguracji sezonu z Chojniczanką, tym razem kwidzynianie nie sprostali Bytovii, czyli innemu klubowi, który ma zespół w II lidze. Byli dużo słabsi i przegrali 0:3 (0:1). Szansę na rehabilitację będą mieli już w sobotę, gdy zmierzą się z Wietcisą Skarszewy.

- Przegraliśmy zasłużenie, przeciwnik górował nad nami w każdej formacji – przyznaje trener Rodła Tomasz Mazurek.

Jego zdaniem wynik ustawiła pierwsza bramka stracona po rzucie rożnym, przy biernej postawie obrońców. Gola zdobył Sławomir Pufelski, który głową skierował piłkę wrzuconą przez Łukasza Chylewskiego. Dziesięć minut później Maciej Pruszkowski nie wykorzystał idealnej sytuacji na wyrównanie i więcej goli w pierwszej połowie kibice nie oglądali.

Czytaj również:**Zwycięstwo na inaugurację**

Po przerwie bytowianie dominowali jeszcze wyraźniej i nie musieli długo czekać na efekty. W 63 min. znowu na listę strzelców wpisał się Pufelski. Tym razem golem zamknął akcję po dośrodkowaniu z prawej strony. Natomiast trzecia bramka wpadła po indywidualnej akcji Chylewskiego, który pokonał Mateusza Tymoszuka strzałem zza pola karnego.

Po tej porażce kwidzynianie spadli na 9 lokatę w tabeli, ale będą mogli ją poprawić już w sobotę. Do Kwidzyna przyjedzie Wietcisa Skarszewy, początek meczu o godz. 11, wstęp wolny.

Bytovia II Bytów - Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Sławomir Pufelski (20), 2:0 Sławomir Pufelski (63), 3:0 Łukasz Chylewski (82)
Bytovia II: Oleszkiewicz - Galikowski, Toczek, Cierson, Król, Kobiella, Śmigiel, Wojach, Chylewski, Pufelski, Kwasigroch
Rodło: Tymoszuk - Wojtaś, Felski, Sontowski, Maluchnik, Obiała, Borowiecki, Tayo (76 Masny), Gawroński (62 Dajer), Szalkowski (80 Jesiołowski), Pruszkowski