Pomorska Liga Kadetek: Siatkarki Moreny Miastko pogrzebały złoto [zdjęcia]

Mateusz Węsierski
Zawodniczki Moreny z Rumią walczyły tylko w pierwszym secie. Później się poddały Krzysztof Drozd
Szanse zdobycia złotego medalu zostały pogrzebane. Morena Miastko przegrała 0:3 w drużyną z Rumii podczas meczu wjazdowego. Tym samym może walczyć już tylko o trzecie miejsce w ramach Pomorskiej Ligi Kadetek.

– To był pierwszy mecz półfinałowy. Nie mam za co chwalić swoich zawodniczek, bo zawiodły – komentuje trener Waldemar Żurawik.

Zapowiadało się lepiej. Pierwszy set Morena zaczęła bardzo dobrze. Zdobyła nawet przewagę 7 punktów. Niestety przy 20 punkcie zaczęła się “nerwówka”. Morena przegrała w końcu 23:25.

W drugim secie przewaga Rumii była wyraźna, bo wygrała 25:12, a w trzecim secie równa gra była tylko do 15 punktu. Później Morena poddała się bez walki przegrywając 19:25.

– W ostatnich dwóch setach moje zawodniczki przestały w siebie wierzyć. Poddały się przegrywając sromotnie. Żadna z nich nie zasługuje na pochwałę – mówi Żurawik.

Drużynie towarzyszyło ok. 25 kibiców z Miastka.

Szansa na złoto została zaprzepaszczona. W sobotę w Miastku odbędzie się mecz o brązowy medal. Jeżeli wygrają, to mogą wziąć udział w trzydniowym turnieju dającym możliwość wejścia do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Awansują cztery najlepsze drużyny.

Ostatnio nie powiodło się też drugiej drużynie Żurawika, którą prowadzi jako nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku. Po awansie do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej mini piłki siatkowej, w środę w Słupsku dziewczyny przegrały z miejscowymi zawodniczkami.

– Polegliśmy w tie breaku 13:15 zajmując trzecie miejsce – mówi Żurawik. – Nie ma się co załamywać, bo nasze dziewczyny są o rok młodsze. Nie możemy rokrocznie awansować, bo taki jest sport. Za rok powalczymy o lepsze miejsce.