Burmistrz Roman Ramion zapewnia, że ZWiK jako spółka będzie działać sprawniej

Burmistrz Roman Ramion zapewnia, że ZWiK jako spółka będzie działać sprawniej (© Mateusz Zarychta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poważne zmiany czekają trzy zakłady należące do gminy Miastko. Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma być przekształcony w spółkę prawa handlowego. Władze myślą też o połączeniu Biblioteki Miejskiej z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Etapem wdrażania tego drugiego rozwiązania jest brak wyboru dyrektora biblioteki, po odejściu na emeryturę Adeli Krzyżanowskiej. Pełniącą obowiązki dyrektora została Brygida Binczyk.

- Konkurs na jednego dyrektora biblioteki i MGOK odbędzie się po zatwierdzeniu takiego planu, co nastąpi do końca marca - mówi Roman Ramion, burmistrz Miastka.

Władze Miastka nie ukrywają, że chodzi także o oszczędności wynikające z mniejszej administracji, w tym jednego dyrektora. Łatwiejsza ma być też koordynacja wspólnych działań obu jednostek kultury.

Przeczytaj też o oskarżeniach wobec byłego dyrektora ZWiK

Trwają też intensywne przygotowania do przekształcenia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Miastku w spółkę prawa handlowego. W środę otwarto oferty osób chętnych do objęcia funkcji w radzie nadzorczej.

- Zgłosiły się cztery osoby. Jest to jedna osoba miejscowa i trzy z zewnątrz. Ich dane osobowe będą ujawnione w poniedziałek, gdy nastąpi ustalenie składu trzyosobowej RN - informuje Ramion.

Po dokonaniu przekształcenia ZWiK będzie musiał kierować się przede wszystkim rachunkiem ekonomicznym. Ma na siebie zarabiać, a oznacza to też pozyskiwanie nowych klientów.

W spółkę wcześniej przekształcono już Zakład Energetyki Cieplnej. Władze są zadowolone ze sposobu jego funkcjonowania.

- Tego typu forma organizacyjna jest sprawdzona w innych samorządach.
∨ Czytaj dalej

Jest wyraźna tendencja powoływania spółek komunalnych - zauważa burmistrz Ramion.

O wynikach naboru do RN ZWiK przeczytasz w piątek 1.02 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!