Miastko. Cztery osoby na trzy miejsca w radzie nadzorczej ZWiK. W poniedziałek wybór

Poważne zmiany czekają trzy zakłady należące do gminy Miastko. Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma być przekształcony w spółkę prawa handlowego. Władze myślą też o połączeniu Biblioteki Miejskiej z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Burmistrz Roman Ramion zapewnia, że ZWiK jako spółka będzie działać sprawniej
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Burmistrz Roman Ramion zapewnia, że ZWiK jako spółka będzie działać sprawniej (© Mateusz Zarychta)

Etapem wdrażania tego drugiego rozwiązania jest brak wyboru dyrektora biblioteki, po odejściu na emeryturę Adeli Krzyżanowskiej. Pełniącą obowiązki dyrektora została Brygida Binczyk.

- Konkurs na jednego dyrektora biblioteki i MGOK odbędzie się po zatwierdzeniu takiego planu, co nastąpi do końca marca - mówi Roman Ramion, burmistrz Miastka.

Władze Miastka nie ukrywają, że chodzi także o oszczędności wynikające z mniejszej administracji, w tym jednego dyrektora. Łatwiejsza ma być też koordynacja wspólnych działań obu jednostek kultury.

Przeczytaj też o oskarżeniach wobec byłego dyrektora ZWiK

Trwają też intensywne przygotowania do przekształcenia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Miastku w spółkę prawa handlowego. W środę otwarto oferty osób chętnych do objęcia funkcji w radzie nadzorczej.

- Zgłosiły się cztery osoby. Jest to jedna osoba miejscowa i trzy z zewnątrz. Ich dane osobowe będą ujawnione w poniedziałek, gdy nastąpi ustalenie składu trzyosobowej RN - informuje Ramion.

Po dokonaniu przekształcenia ZWiK będzie musiał kierować się przede wszystkim rachunkiem ekonomicznym. Ma na siebie zarabiać, a oznacza to też pozyskiwanie nowych klientów.

W spółkę wcześniej przekształcono już Zakład Energetyki Cieplnej. Władze są zadowolone ze sposobu jego funkcjonowania.

- Tego typu forma organizacyjna jest sprawdzona w innych samorządach. Je
∨ Czytaj dalej

st wyraźna tendencja powoływania spółek komunalnych - zauważa burmistrz Ramion.

O wynikach naboru do RN ZWiK przeczytasz w piątek 1.02 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię