Złote medale dla ZKS Miastko. Trzech zawodników zdobyło najwyższe miejsca na podium

Mateusz Węsierski
Na najwyższym miejscu podium Patryk Fiedorowicz (59 kg)
Na najwyższym miejscu podium Patryk Fiedorowicz (59 kg) ZKS Miastko
Trzech z pięciu reprezentantów ZKS Miastko zdobyło złote medale podczas Wojewódzkich Igrzysk Szkół Podstawowych Młodzików w zapasach.

W zawodach wzięło udział 103 zawodników z 23 szkół podstawowych. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 5 zawodników i dwóch zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Junior Dretyń.

Jan Petrończak (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miastku) zdobył złoty medal w kat. 29 kg., a Piotr Ziembicki (SP Nr 1 Miastko) w wadze 23 kg.

- Piotrek startował w grupie mini zapasy. W finale pokonał Oliviera Dobke (SP nr 5 Kartuzy) na punkty przez przewagę techniczną - mówi trener Kazimierz Wanke.

Natomiast Patryk Fiedorowicz (SP Nr 1 Miastko) w kat. wagowej 53 kg w finale pokonał Patryka Komorowskiego (SP nr 55 Gdańsk) przez położenie na łopatki.

Poza podium uplasował się Bartosz Gwóźdź (SP nr 1 Miastko) – kategoria wagowa 35 kg – który zajął czwarte miejsce, a Jakub Dobrowolski (SP nr 2 Miastko) – 47 kg – był siódmy.

Uczniowie z Dretynia zajęli miejsca poza podium. Dawid Kamaszyn (SP Dretyń) – 53 kg – był piąty, a Kamil Dziemiński (SP Dretyń) – 42 kg – szósty.

W klasyfikacji końcowej szkół na pierwszym miejscu uplasowała się SP Lubichowo przed SP Nr 2 Kartuzy i SP Nr 1 Kartuzy.
Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miastku.

- Zapaśnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Miastku po raz kolejny udowodnili, że liczą się w województwie pomorskim w klasyfikacji szkół. W walkach pokazali swoje umiejętności oraz dobre przygotowanie do zawodów. Po raz pierwszy w zawodach wystartowali zawodnicy z UKS Junior Dretyń, którzy trenują od kilku miesięcy. Myślę, że w przyszłym roku na podobnych zawodach zdobędą oni już swoje medale - komentuje Wanke.